Zlín Film Festival stále hledá dobrovolníky

9. – 15. 9. 2021 se koná 61. ročník tradičního ZLÍN FILM FESTIVALU, který je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jedná se o mezinárodní událost s vynikajícím renomé. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. Dobrovolnictví je nedílnou součástí zlínského festivalu. Rok od roku organizátoři systém dobrovolnictví vylepšují a upravují a snaží se vycházet co nejvíce všem zapojeným. Dobrovolnictví na zlínském festivalu je jako kterékoli jiné bez nároku na finanční odměnu, ovšem organizátoři se snaží pro dobrovolníky připravit benefity v jiných podobách.

Co to znamená být dobrovolníkem na největším a nejstarším festivalu filmů svého druhu na světe?

V rámci spolupráce mohou dobrovolníci vykonávat různorodé činnosti. Může jít o pomoc při organizaci akce, doprovodného programu pro děti, hudební produkce – koncertu, filmového programu či festivalu jako celku. Dobrovolník má tak jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí přípravy, průběhu a organizace jednotlivých částí festivalu, a také poznat organizaci festivalu jako takového. Vždy usilujeme, aby práce byla činorodá, zajímavá a dobrovolník poznal celý festival tak, jak běžný návštěvník nemůže. Organizátoři počítají s účastí dobrovolníků po celou dobru trvání festivalu, ale práci je možné si předem rozvrhnout na určité dny, nebo části dne, nebo celou dobru trvání festivalu. Každý rok festival navštíví přes 100 000 návštěvníků.

Co na dobrovolníky čeká?

Dobrovolníci se zapojí do organizace největší kulturní akce v regionu, naváží nová přátelství, získají zkušenosti a zajímavé zážitky. Krom toho dobrovolníci získají celou řadu zajímavých výhod, jako například vstupy na filmové projekce (včetně letního kina), festivalové tričko a drobnosti od partnerů akce, občerstvení. A navíc nově mohou ráno posnídat s některou z festivalových hvězd. Organizátoři ale připravují i další benefity.

Kdo se může zapojit?

Jedinou podmínkou je dosažení alespoň 15ti let věku. Zúčastnit se mohou chlapci i dívky,  muži i ženy, ale třeba i aktivní senioři. Jste z Moravskoslezského kraje a rádi byste se zapojili? Není problém, organizátoři přespolním dobrovolníkům zařídí ubytování.

Pokud máte zájem, stačí vyplnit závaznou přihlášku.

Jakékoli další dotazy směřujte na  jan.lerl [@] zlinfest.cz

 

Pošlete to dál: