O nás

Rozvíjíme dobrovolnictví v regionu – spojujeme, podporujeme, pomáháme.

Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava již od roku 2009 propojuje dva světy. Svět lidí, kteří chtějí pomoci, se světem těch, kteří pomoc potřebují. Jeho cílem je nejen pomáhat, ale i propagovat dobrovolnictví a motivovat lidi všech věkových kategorií tak, aby se dobrovolnictví stalo přirozenou součástí naší společnosti. Není proto s podivem, že projekt Regionálního dobrovolnického centra dostalo od Ministerstva vnitra na starost právě Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava.

Kdo jsme?

Centrum, kde se potkávají lidé, kteří pomoc nabízí s těmi, kteří ji potřebují. Spojujeme dobrovolníky s organizacemi, které dobrovolníky potřebují. A to nejen z oblasti sociální, či zdravotní. Mohou se na nás obracet ekologické organizace, kulturní i sportovní. Naším hlavní cílem je především propojovat.

 

 

Dagmar Hoferková
Dagmar Hoferková, vedoucí Regionálního dobrovolnického centra MSK
Lucie Křivánková
Lucie Křivánková, koordinátorka projektu Regionálního dobrovolnického centra MSK
Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje
Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje

 

Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje vzniklo v roce 2020 s cílem zvýšit povědomí o dobrovolnických příležitostech a podpořit rozvoj dobrovolnictví v kraji. Věříme, že dobrovolnictví obohacuje člověka nejen intelektuálně, ale také sociálně.

Dobrovolnictví rozvíjí lidské dovednosti, dává prostor pro osobnostní růst, nabízí lidem smysluplnou a naplňující práci a navíc spojuje lidi a šíří myšlenku, že pomáhat je normální. Proto má podle nás smysl usilovat o jeho rozvoj.

Co děláme

Vedeme agendu organizací poptávajících dobrovolníky a dobrovolníků a snažíme se obě strany propojit a to z jak z hlediska lokality, tak oblasti zájmů dobrovolníka.  

 

 

 

Pošlete to dál: