Výzkum: DOBROVOLNICTVÍ V DOBĚ PANDEMIE v sociálních a zdravotních službách

Stali jste se během pandemie dobrovolníkem/dobrovolnicí?
Budeme rádi, když se podělíte o Vaše zkušenosti a názory!

Na jaře loňského roku se naše společnost potkala s výzvou v podobě pandemie koronaviru. Řada lidí se rozhodla zapojit se jako dobrovolníci do pomoci v oblasti zdravotních a sociálních služeb, kde se projevila velká zátěž spojená s pandemií. Nyní, když nápor polevil, bychom rádi porozuměli tomu, jak dobrovolnictví v sociálních a zdravotních službách v uplynulých měsících probíhalo a co může tato zkušenost dobrovolníků znamenat pro naši společnost do budoucna.

Výzkum realizuje Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy, veškeré informace naleznete zde.

 

Koho hledáme?

Hledáme dobrovolníky a dobrovolnice – ženy a muže jakéhokoli věku, kteří se podíleli na pomoci v sociálních a zdravotních službách během pandemie od března 2020 do června 2021, kdekoli v České republice. Jestli jste to Vy a chcete nám pomoci pochopit, co se s dobrovolnictvím ve společnosti během pandemie dělo, podělte se o Vaše zkušenosti a názory!

 

Jak výzkum probíhá?

Hlavní částí výzkumu je Vámi psaný či nahraný příběh o dobrovolnictví za koronavirové pandemie. Zajímá nás, jak jste prožívali svoji dobrovolnickou činnost během pandemie, co jste si z ní vzali a co to pro Vás bude znamenat do budoucna. Výzkumu se můžete zúčastnit zde.

Následuje krátký dotazník (15 minut) o Vašem dobrovolnictví.

Výzkum je zcela anonymní.

 

Kdo výzkum realizuje?

Výzkum realizuje Tereza Pospíšilová a Magdaléna Šťovíčková Jantulová na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy od června do září 2021. Výzkumnice se již řadu let věnují výzkumům dobrovolnictví a občanské společnosti a na tato témata publikovaly odborné studie, knihy a články doma i v zahraničí. Více o výzkumnicích a jejich instituci ZDE.

Kontakt

V případě jakýchkoli dotazů nám pište na: dobrovolnictvi21@fhs.cuni.cz

Pošlete to dál: