Workcamp v Jilemnici – poslední volná místa

Nevíš co s létem? Sdružení INEX má posledních pár volných míst na workcamp v Jilemnici v termínu 3. – 10. 8. 2021. Workcamp je vhodný pro všechny kteří se zajímají o environmentální a sociální problémy.

Workcamp proběhne v Jilemnici ve spolupráci se skautským centrem a s iniciativou MNOHO SVĚTŮ.MNOHO SVĚTŮ je komunita lidí v Jilemnici, kterou primárně spojuje zájmem o lidská práva. V Jilemnici (a okolí) pořádají filmové festivaly, charitativní sbírky a besedy již sedm let. Pomáhají s charitativními projekty nebo je organizují sami. Cílem workcampu je seznámit dobrovolníky s Jilemnicí a naopak, ukázat jim důležitost prosazování lidských práv a demokracie prostřednictvím komunity aktivních občanů a naučit se budovat komunitu ve svých zemích. Jeho cílem je také ukázat dobrovolníkům a místním obyvatelům význam ochrany přírody.
V tomto workcampu aktivně pracuješ na plnění cílů udržitelného rozvoje Organizace spojených národů pro udržitelná města a komunity(UN SDG11) a života na souši (UN SDG15).

Práce budou různorodé a budou probíhat jak v Jilemnici, tak v nedalekém národním parku. V Krkonošském národním parku bude hlavním úkolem údržba lesů a luk (sekání luk, čištění lesů atd.). Budeš také pomáhat na poutním místě v Jilemnici. Dobrovolníci budou mít příležitost spoluorganizovat promítání dokumentu o lidských právech. Většina prací bude venku, proto dobrovolníkům doporučujeme přinést si vhodné oblečení, obuv a pláštěnku.
Studijní část: Bude uspořádána exkurze zaměřená na výrobu skleněných korálků ve společnosti Rautis, která je nově zapsána v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Bude se promítat film o lidských právech, navštíví se muzeum historie lyžování a biatlonová trať. Nebude chybět ani seminář o pozorování, chytání a zpěvu ptáků.

Ubytování: v budově místní střední školy. Budeš spát v učebnách. Prosím, přines si vlastní spacák a karimatku! Ve škole je dostatek sprch a toalet. Vyrobíme kuchyň ze samostatné místnosti a také ji vybavíme (sporáky, nádobí, rychlovarná konvice, …). Jídlo budete připravovat společně jako skupina. V rámci snížení ekologické stopy workcampu budete připravovat převážně bezmasá jídla. Vedle školy je k dispozici hřiště.

Bližší informace zde.

 

Pošlete to dál: