PROJEKT ALL STARS VOLUNTEERING

V roce 2023 a v první polovině roku 2024 realizuje PALESTRA s partnery z Polska a ze Slovenska grantový program podpořený z programu Erasmus+ Sport. Hlavním cílem je uspořádat 3 společné akce pro dobrovolníky z Česka, Polska a Slovenska, kde budou dobrovolníci těmi, kteří se baví, soutěží, vzdělávají a někdo se o ně kompletně postará.

Plánuje 3 víkendové akce, každá z nich je připravená pro 120 dobrovolníků z každé partnerské země. Náklady na účast jsou kompletně hrazeny z prostředků projektu – ubytování, stravování, doprava, sportovní soutěže. Prostě vše. Každý účastník dostane ještě účastnické tričko a baťůžek nebo ledvinku.

První setkání proběhne od pátku 30. června do neděle 2. července v Bielsko Biale v Polsku a pořádají ho polští partneři. Druhé setkání bude poslední víkend v srpnu v Trnavě a setkání v České republice uspořádá PALESTRA v dubnu 2024. Program víkendu je již připravený. Připomínáme, že všechny náklady (doprava z Ostravy a zpět, ubytování v hotelu, stravování, program společenský, vzdělávací i sportovní a také společné oblečení) jsou hrazeny z prostředků projektu a pro dobrovolníky je vše zdarma.

Odjezd z Ostravy bude 30. 6. v 16 hodin, plánovaný příjezd do Bielsko Biale do 18 hodin, ubytováni v IBIS hotelu (https://ibisstylesbielskobiala.pl/). Po příjezdu do hotelu bude čekat večeře a po večeři ještě dobrovolníci dostanou trička na sobotní závody a také čepici. Večer je volný program, třeba na prohlídku města.

V sobotu ráno bude snídaně a potom společný odjezd na workshop, který je součástí programu a který bude trvat od 11 do 12 hodin na téma organizace sportovních akcí. Workshop bude překládaný do češtiny. Po workshopu bude společný odjezd na atletický stadion, v jeho blízkosti bude oběd.

Odpoledne potom druhá společná část, a to atletické závody. Budou připraveny běžecké i technické soutěže, rozdělené podle pohlaví a věku. Každý se musí přihlásit na dvě soutěže a je jedno, jakou kombinaci si vybere. Na soutěže se přihlašujete prostřednictvím registračního formuláře, odkaz na něj je na konci článku. Kapacita jednotlivých závodů je omezená, musí dodržovat časový harmonogram akce. Takže doporučujeme, přihlásit se co nejdříve, abyste si mohli vybrat ty nejlepší atletické disciplíny. A jaké na vás čekají, ze kterých si můžete vybrat? Jsou to: běh na 100 m; běh na 400 m; běh na 800 m (ženy) / běh na 1 500 m (muži); skok do dálky; vrh koulí. A nezapomeňte na nejdůležitější věc – na této akci nám jde o setkání dobrovolníků, zábavu, sport. Špičkový sportovní výkon není tím cílem. Můžete využít tuto akci i třeba na to, že si vyzkoušíte disciplínu, kterou jste si nikdy nezkusili. Přihlásit se může každý starší 18 let, bez rozdílu věku.

Večer, po večeři, je volný program. V neděli ráno po snídani, která bude v hotelu, se pojede společně do polských Beskyd, kde bude v 9 hodin společný „start“ všech 360 účastníků (120 z každé země) na proběhnutí nebo procházku po Beskydech. Bude připraveno několik tras s různou obtížností po tomto krásném koutu Polska. Program je plánovaný na 2 hodiny, pak se vrátíme do hotelu na vysprchování a převlečení a ve 12 hodin bude odjezd zpět do Ostravy (oběd už si řeší každý sám).

Nyní víte vše a můžete se registrovat prostřednictvím formuláře, který najdete na https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/zapisy-online/all-stars-volunteering/

Registrace už jsou spuštěny, nezapomeňte, kapacita účastníků z každé partnerské země je omezená.

Pošlete to dál: