Školákům od srdce

Sbírka školních pomůcek pro znevýhodněné děti. Pořádá Diakonie a TV Nova 2. – 3. 9. 2023.

O sbírce
Diakonie ČCE už 13. rokem pořádá Krabici od bot, sbírku pro děti, které moc vánočních dárků nedostávají. V Krabici od bot dárci každoročně darují kolem 50 000 krabic a tři miliony korun na dlouhodobou pomoc. Ve spolupráci s TV Nova Diakonie vloni rozšířila aktivity na pomoc ohroženým dětem o sbírku Školákům od srdce, která pomáhá dětem, pro jejichž rodiny jsou výdaje spojené se začátkem školního roku a výbavou do školy příliš vysoké. V uplynulém roce sbírková akce Školákům od srdce pomohla 6 730 školákům a celkem jim bylo předáno více než 45 000 školních pomůcek. Sbírka je určená pro všechny potřebné děti bez ohledu na národnost a má ambici stát se každoroční tradicí. Propagaci a produkci sbírky financuje TV Nova, Diakonie se stará o dobrovolníky a příjemce pomoci.

Jak to bude fungovat?
Sbírka proběhne v podobném formátu jako Sbírka potravin ve dnech 2. – 3. 9. od 9 do 19 hodin ve 100 hypermarketech a supermarketech Tesco zejména v krajských městech. Jejich seznam najdete zde. Pro každý hypermarket hledáme alespoň jednu organizaci, která zaštítí příjem pomůcek i jejich rozdávání potřebným dětem. Dárci v obchodě nakoupí podle seznamu doporučených předmětů, nebo zvolí cokoli ze sortimentu školních pomůcek a za pokladnou věci odevzdají dobrovolníkům. Dobrovolníci budou vybrané školní pomůcky průběžně balit do krabic, které si večer organizace odvezou. Sbírat budeme nové školní a výtvarné potřeby (penály, pera, sešity, bloky, tužky, pastelky, fixy, pravítka, gumy, štětce, barvy, lepidla, nůžky, kružítka, desky apod.).

Komu sbírka pomůže?
Školní pomůcky bude Diakonie rozdávat ve spolupráci s dalšími organizacemi, které pracují s dětmi ohroženými chudobou. Pomůcky mohou směřovat přímo k jednotlivým školákům přes azylové domy, sociálně aktivizační služby, nízkoprahové kluby, OSPODy nebo služby doprovázení pěstounů. Mohou být využité také přímo v preventivních službách pro děti a mládež na doučování, kreativní a volnočasové aktivity a na pobyty pro děti v průběhu celého školního roku.

Jak můžete pomoci?
Jste organizace, která pracuje s ohroženými dětmi? Zapojte se do sbírky ve vašem kraji a pomozte s příjmem i rozdáváním školních potřeb. Přihlásit se můžete ZDE. Budete potřebovat auto, abyste si mohli vybrané pomůcky v sobotu a v neděli večer odvézt a jednu kontaktní osobu, která bude 2. a 3. 9. přítomná na určeném sběrném místě. Se zajištěním ostatních dobrovolníků vám pomůžeme, pošleme jim manuál a budeme připravení s čímkoli poradit. Vše potřebné pro sbírku budete mít na místě nachystané. Nemůžete se zapojit do sbírání, ale využili byste školní pomůcky pro své klienty? Napište nám na skolakumodsrdce@diakonie.cz. Chcete nám pomoci jako dobrovolník? Dejte nám o sobě vědět ZDE. Vítáme dobrovolníky od 15 let na příjem pomůcek v supermarketech i ochotné řidiče s autem.

Pošlete to dál: