Říjnové akce v ohrožení. Pomůžeš nám je zrealizovat?

Organizace Tamjdem prosí o pomoc s realizací říjnových akcí:

Naplnit kapacitu letošních dobrovolnických akcí je pro nás velká výzva. Pár akcí jsme museli dokonce zrušit či přesunout, ale vzdát se rozhodně nemáme v plánu. 💪

Říjnové akce jsou přehlídkou nejoblíbenějších neziskovek mezi našimi dobrovolníky a rozhodně stojí za to je navštívit.

„Já se chystám do Benediktu v Železných horách, kde žijí k komunitním domě společně lidé s i bez postižení a pod rukama jim vznikají krásné výrobky. A také do moravského kláštera Porta Coeli, který mne už loni svým kouzlem naprosto uchvátil. Rozhodně stojí za to vyrazit i do třeboňské záchranné stanice nebo ParaZoo podpořit chlupaté i opeřené kámoše.“ Zuzka z Tamjdem týmu

ŘÍJEN JE ZKRÁTKA NABITÝ DOBREM A TY MÁŠ Z ČEHO VYBÍRAT.
Budeme vděční, když s sebou vezmeš i kámoše, kolegu nebo klidně celou partu. Zapiš si za uši, že není lepšího teambuildingu než toho, při kterém se dějí dobré skutky a není lepšího piva s kamarády než po pořádné makačce s lopatou!

 

Třeboň 1. – 3. 10. 2021

Vydej se do jihočeské Třeboně, kde sídlí Český nadační fond pro vydru, organizace zahrnující záchrannou stanici pro zraněná zvířata a ekocentrum s přírodní zahradou. Budeme pomáhat zvířecím obyvatelům stanice, seznámíme se s chodem organizace, pomůžeme s opravami a nátěry voliér, připravíme zahradu na zimu a mnohem více.

 

ParaZOO 7. 10. 2021

Na této čtvrteční jednodence se vydáme do ParaZOO, kde bydlí zvířata, která byla zachráněna a léčena v záchranné stanici ČSOP Vlašim, ale pro trvalé následky jejich zranění již nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody. Pomůžeme s úklidem voliér a zahrady, kosením, hrabáním rostlin a podobně. Náplň práce brzo upřesníme, ale už teď se můžeš těšit na skvělé zážitky.

 

Železné hory 8. – 10. 10. 2021

Pojeď s námi pomoci lidem s mentálním postižením. Benediktus je komunita v Železných horách, kde tito lidé pracují, vaří, tvoří, hrají, baví se a oslavují společně s jejich kamarády. Nás zde čeká opravdu různorodé práce. Přes spárování a natírání roubené sušárny a dalších dřevěných staveb až po zpracování bylin a výrobu džemů a kompotů.

 

Tišnov 29. – 31. 10. 2021

Láká tě strávit noc v klášteře , jehož historie se píše už od 13. století? Spolek Hojnost, který působí v Tišnově, se v klášteře Porta Coeli snaží obnovit staré ovocné sady a zahrady. Nás čeká jejich čištění od náletových dřevin, vyřezávání větví, které následně odneseme ze sadů dolů, kde se budou pálit.

Moc si přejeme letos propojit co nejvíce dobrovolníků s českými neziskovkami, které stojí o pomoc. Napínáme všechny síly, aby se akce mohly uskutečnit a vyrážíme na ně také.
Budeme rádi, když se přihlásíš na některou z říjnových akcí (klidně hned na všechny 🤫) a třeba s sebou vezmeš parťáka! 💪

Těšíme se na společné chvíle – s lopatou, ešusem, ranní kávy i večerního táboráku! 🧡 Veškeré informace naleznete na webu Tamjdem.

 

Pošlete to dál: