Jak u nás proběhl Den otevřených dveří 27. 4. 2021

27. 4. 2021 jsme se on-linově sešli s organizacemi, které mají v našem kraji akreditované dobrovolnické programy. Cílem bylo řešit novinky v dotacích Ministerstva vnitra, vykazování dobrovolnických hodin a podobná témata a k tomu jsme si pozvali hosty nejlépe informované a to paní Mgr. Natašu Diatkovou a paní Mgr. Veroniku Studźinskou z odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra, které se dobrovolnictvím zabývá. Účastníci měli možnost si připravit otázky a ptát se, jak řešit konkrétní situace.

Nejvíce otázek vzniklo kolem toho, jak dobrovolníci budou podepisovat docházku. Co dělat, když se dobrovolník nečekaně odstěhuje? Co dělat, když máme s dobrovolníky sdílenou docházkovou tabulku. Když koordinátor dostane hodiny od dobrovolníka v SMS zprávě. Kdy podávat žádost o akreditaci tak, aby platila příští rok? Dají se vykázat on-line aktivity dobrovolník-klient?

Děkujeme tímto nejen účastníkům za zájem a připravené otázky, ale naše poděkování směřuje zejména k pohotovým dámám z Ministerstva vnitra. Protože paní Diatková odpovídala na všetečné otázky i během evakuace budovy ministerstva po nahlášené bombě.

 

Pošlete to dál: