Dobroočko – pomoc dobrovolníkům registrovat se v očkovacích centrech

Nová aplikace dobroočko pomáhá očkovacím centrům bezplatně využít ke zjednodušení své práce i dobrovolníků, kteří si mohou po registraci vybrat, ve kterém očkovacím centru chtějí pomáhat a rovnou se nahlásit na jednotlivé směny, které vyhovují jejich časovým možnostem.

Portál chcipomoct.cz, v reakci na zvýšenou poptávku dobrovolníků do očkovacích center, která stále roste, připravil novou webovou aplikaci Dobroočko. Nová webová aplikace dobroocko.cz umožňuje dobrovolníkům po registraci vybrat si, ve kterém očkovacím centru chtějí pomáhat a rovnou se nahlásí na jednotlivé směny, které vyhovují jejich časovým možnostem. Dobroočko mohou využít bezplatně ke zjednodušení své práce všechna očkovací centra v ČR.

O dobrovolníky do očkovacích center je velký zájem, neboť jsou nedílnou součástí celého očkovacího procesu, „Dobrovolníci v očkovacích centrech jako první přichází do kontaktu s objednanými, pomáhají jim v orientaci na místě, s vyplněním potřebných formulářů a následně přepisu těchto informací, případně s doprovodem, neboť se přece jen často jedná o starší spoluobčany.“  Upřesňuje Jaroslav Švec, ředitel ACSA, neziskové organizace provozující portály chcipomoct.cz a dobroocko.cz.

Jak to funguje? Zájemci ať už jednotlivci nebo dobrovolnická centra co chtějí pomáhat, se mohou hlásit na dobroocko.cz. Stejně tak očkovací centra, které potřebují nové dobrovolníky, se na portál mohou obrátit a vypisovat své požadavky na dobrovolníky a další THP pracovníky. Zbaví se tak části své již tak náročné práce.

 

 

Pošlete to dál: