Úprk za dlouhodobým dobrovolnictvím do Gruzie?

Zajímavá nabídka na dlouhodobé dobrovolnictví přišla z INEXu … Dlouhodobé dobrovolnictví přes Evropský sbor solidarity je ideální příležitostí na zintenzivnění dopadu své dobrovolnické činnosti. Kombinace s nádhernou gruzínskou krajinou a svéráznou kulturou slibují zážitek a zkušenost na celý život. Láká tě strávit 10 měsíců dobrovolničením v gruzinském Ozurgeti? Je ti mezi 18 a 30 lety? V rámci Evropského sboru solidarity (dříve EVS) se můžeš vydat do organizace Student-Youth Council a vyzkoušet si dlouhodobé dobrovolnictví. Student-Youth Council je organizace založena v roce 2002. Mise Student – Youth Council je řešit problémy, kterým čelí mladí lidé a studenti, chránit jejich práva, podporovat znalosti a dovednosti a posilovat jejich kreativní, kulturní a sportovní potenciál.

Bližší informace o gruzínském projektu
Místo: Ozurgeti, Gruzie
Doba trvání: 10 měsíců

Náplň práce na projektu v Gruzii

  • Pomoc při přípravě workshopů pro mládež, příprava materiálů a hledání možností spolupráce mládeže na mezinárodní úrovni. Podpora dobrovolnictví, organizace, realizace různých aktivit, informování místních mladých lidí o různých příležitostech pro mládež
  • Organizace mezinárodních aktivit neformálního vzdělávání pro mládež a outdoorových volnočasových aktivit;
  • Pomoc s projekty zaměřenými na podporu mladých lidí s omezenými příležitostmi
  • Zapojení se do práce týmu novinářů, podílení se na vyhledávání, zpracování a úpravách informací v celém regionu Guria;
  • Přijímající organizace podporuje vlastní inciativu a nápady na projekty vedoucí k rozvoji komunity.

Co by ti nemělo chybět?
Schopnost a zájem pracovat v multikulturním a kooperativním prostředí, ochota učit se rozvíjet projekt v rámci metodik neformálního vzdělávání, zájem o získání zkušeností s mládežnickými projekty, ochota sdílet své zájmy, dovednosti a hodnoty, chtít rozvinout svou autonomii, nadšení, úsměv a laskavost.

Odjezd možný v průběhu června a července

Jak se přihlásit?
Pokud tě tenhle projekt zaujal, odešli co nejdříve tvé CV a motivační dopis (oboje v AJ) hostitelské organizaci na: syc_guria@yahoo.com a do kopie dej náš email evs@inexsda.cz

Přihlášku pošli co nejdřív, ať ti příležitost neuteče 🙂

Máš dotazy? Zkontaktuj naší koordinátorku.
Alena Cabalka
+420 731 163 670
evs@inexsda.cz

Evropský sbor solidarity

Klíčové podmínky pro přijetí
Věk 17–30 let, trvalé bydliště nebo legální pobyt v ČR, volný čas 2-12 měsíců, základní úroveň angličtiny.

Pestrá témata projektů
Práce s mládeží (volnočasové kluby, školky, nízkoprahová zařízení), ochrana životního prostředí, rozvojová pomoc nebo divadlo. Hostitelské organizace jsou většinou neziskovky, příp. organizace typu DDM apod.

Lokalita
Ve všech zemích EU a partnerských státech. Programovými zeměmi jsou: Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonská republika, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Spojené království, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Turecko). Mezi partnerské země patří: Albánie, Alžírsko, Arménie, Ázerbájdžán, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Egypt, Gruzie, Izrael, Jordánsko, Kosovo, Libanon, Libye, Maroko, Moldavsko, Palestina, Ruská federace, Srbsko, Sýrie, Tunisko a Ukrajina. Omezeně je do programu zapojeno také Švýcarsko.

Požadavky
Znalost jazyka hostitelské země ani skvělá znalost angličtiny není potřeba, stačí, pokud se dokážeš na základní úrovni domluvit anglicky nebo jazykem dané země. Evropský sbor solidarity by měl vést k tomu, aby se dobrovolník v hostitelské organizaci něco naučil a rozvinul své schopnosti.

Náklady
Z grantu je hrazen příspěvek na cestovné na místo projektu a zpět, ubytování, strava, kapesné, jazykový kurz, zdravotní pojištění a cestovní pojištění. Zde je seznam zákroků, na které se toto pojištění vztahuje. Podrobnější informace ti pak jsou k dispozici zde. Informace o sociálním a zdravotním pojištění v České republice během tvého pobytu v zahraničí nalezneš na tomto odkazu.

Informace v kostce najdeš na Souhrnné informace. Dům zahraniční spolupráce také vytvořil informační leták, který je k dispozici na odkazu Informační leták.

JAK TO FUNGUJE?
INEX bude tvou tzv. vysílající organizací. Pomůžeme ti s přípravou na dobrovolnický projekt a budeme s tebou v kontaktu během celé doby pobytu v zahraničí.

Zamysli se nad svou motivací. Proč chceš pracovat jako dobrovolník? V jaké oblasti? Co tě baví a zajímá? Která země tě láká?
Najdi si pro tebe zajímavé projekty a jejich hostitelské organizace v centrální databázi všech projektů (jde vyhledávat podle země nebo tématu).
Odepiš na vybrané projekty (oslov jich více, ne všichni se ozvou zpátky, popř. jim zatelefonuj). Pokud hledáš v databázi, zeptej se nejdříve na dostupnost projektu v daném termínu, databáze tuto informaci neudává.
Napiš motivační dopis a spolu s životopisem v angličtině (nebo příslušném jazyce) ho pošli hostitelské organizaci.
Vyplň případné potřebné formuláře.
Jakmile jsi přijat/a hostitelskou organizací nebo máš naopak nějaký problém, obratem nás kontaktuj.

Pošlete to dál: