Sylva Bajerová dobrovolnice projektu #BoSmePartyja

Paní Sylva Bajerová, která se normálně živí jako průvodkyně v cestovním ruchu má teď spoustu volného času, ale nesedí doma, 3x týdně dochází do domova pro seniory Kamenec a 2x týdně chodí do domácnosti k seniorovi, aby mu pohlídala užívání léků a zkrátila dlouhou chvíli. S ním si povídají, sledují dění z okna nebo procvičují paměť.

„Před pandemií jsem pracovala v cestovním ruchu jako průvodkyně, takže jsem teď bez práce a mám hromadu času. Do Domova seniorů Kamenec chodím třikrát do týdne, vidím v tom smysl. Starám se o seniory, trávím s nimi volný čas. Těšívám se třeba na pana inženýra, který v příštím roce oslaví 94. narozeniny. Povídáme si spolu německy, vzpomínáme, často se i zasmějeme,“ popsala své zkušenosti 51letá dobrovolnice Sylva Bajerová

Jak dále uvedla, je vidět, že seniorům, návštěvy velice chybí, proto je tak důležité, že jsou dobrovolníci ochotní s nimi trávit volný čas. Nejčastěji s nimi mluví, snaží se aby senioři sami hovořili o fotografiích či jejich osobních věcech, které mají u sebe. Chodí s nimi do parku, který je součástí areálu. Někdy jim masíruje ruce, pokud senior nemluví, tak se snaží aspoň o oční kontakt.

 

 

Pošlete to dál: