První společné setkání zástupců Regionálních dobrovolnických center se konalo na půdě Ministerstva vnitra

V pondělí 15. června proběhlo na Ministerstvu vnitra setkání zástupců jedenácti nově vzniklých Regionálních dobrovolnických center. Ty mají za cíl zvýšit povědomí o dobrovolnických příležitostech v krajích, podpořit rozvoj dobrovolnictví a především propojit dobrovolníky s organizacemi, které dobrovolníky potřebují.

 

Kdo stojí za Regionálními dobrovolnickými centry?

I když je koncept regionálních dobrovolnických center relativně nový, stojí za nimi organizace, které mají v krajích s dobrovolnictvím již mnohaletou zkušenost.  V Plzeňském kraji regionální dobrovolnické centrum zajišťuje Totem, Prahu a Středočeský kraj má pod patronací Letokruh, Jihočeský kraj Krebul, Karlovarský kraj Instand, Ústecký kraj Dobrovolnické centrum, Pardubický kraj KONEP, Liberecký a Moravskoslezský kraj ADRA, Jihomoravský kraj Plán B a nově Zlínský kraj Charita Uherský Brod. Kraje, organizace ale i dobrovolníci se tak mohou spolehnout, že pro ně Regionální dobrovolnická centra budou spolehlivým partnerem.

 

Spolupráce

Na prvním společném setkání řešila Regionální dobrovolnická centra se zástupci Ministerstva vnitra naplňování cílů i harmonogram plánovaných akcí. Důležitým bodem byla spolupráce a sdílení tak, aby se příklady dobré praxe i zkušenosti přenesly z jedné části republiky do druhé, protože hlavním cílem Regionálních dobrovolnických center je pomáhat.

 

Dny otevřených dveří

V neposlední řadě padla i první konkrétní data dnů otevřených dveří: do Regionálního dobrovolnického centra Plzeňského kraje se můžete podívat už příští týden ve čtvrtek 25. června a to od 10 hodin na adrese Totemu – Kaznějovská 51, Plzeň.  14. července v 10 hodin své dveře otevře Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje ve svém sídle v Martinovská 3247/164 Ostrava-Martinov. Další Regionální dobrovolnická centra budou následovat.

 

Pošlete to dál: