Pět věcí, které jsou skvělé na dobrovolnictví

1. Učíte se

Že to nezní lákavě? Ale ano! Při dobrovolnictví se učíte snadno, rychle a ani nevíte jak. Získáváte nové dovednosti a schopnosti a zlepšujte ty, které už jste měli, i když možná jste o nich dřív ani nevěděli.

Takový osobní rozvoj může navíc podpořit vaši kariéru, nebo zajistit, že nezakrníte.

 

2. Zapojujete se

Jako dobrovolník se stáváte se součástí něčeho většího. Budete někam patřit, okusíte pocit sounáležitosti. Pokud se do dobrovolnictví pustíte se svými kamarády, kolegy nebo příbuznými, tak posílíte vzájemné svazky. A i když do toho půjdete na vlastní pěst, tak zcela jistě poznáte nové lidi a velice pravděpodobně si uděláte nové přátele.

 

3. Poznáváte

Vedle nových lidí, míst a situací poznáte také sami sebe. Objevíte netušené vlohy, silné i slabé stránky. Pro studenty je to skvělá příležitost jak si vyzkoušet, které oblasti se dále věnovat.

 

4. Získáváte

I tady platí, kdo dává, je sám obdarován. Dobrovolnictví vám může přinést opravdu mnoho. Dobrý pocit, nadhled, sebevědomí, smysl života. Nemluvě o tom, že američtí vědci už dokázali, že dobrovolníci jsou zdravější a dožívají se vyššího věku, než ostatní.

 

5. Bavíte se!

Dobrovolnická služba s sebou může nést i neveselé zážitky. Život je už takový. Ale daleko častěji do vašich všedních dní přináší zábavu, relax, pohodu a když ne smích, tak zaručeně úsměv.

 

Staňte se také dobrovolníkem a přesvědčte se sami!

 

Zdroj: www.adra.cz

 

Pošlete to dál: