Krabice od srdce

Už zítra začíná sbírka Krabice od srdce: Sbírka pro děti z Ukrajiny, která potrvá do 20. 3. 2022. Sbírku vyhlašuje Diakonie ČCE ve spolupráci s TV Nova na pomoc dětem přicházejícím z Ukrajiny. Pro sbírku hledají dobrovolníky.

Válečný konflikt na Ukrajině způsobil, že desítky tisíc lidí, především žen a dětí, musely ze dne na den opustit své domy a utéct do okolních zemích. Jejich první zastávkou v Česku jsou Krajské asistenční centra na pomoc Ukrajině, kde si mohou vyřídit speciální víza a poradit se ohledně dalšího pobytu na našem území.

Od asistenčních center, která fungují v řadě měst, je velká poptávka především po jednorázovém vybavení, ale také po zábavě pro děti různého věku. Jde například o pastelky, fixy, křídy, tužky, papíry, omalovánky, puzzle, kostky, švihadla nebo třeba trvanlivé sladkosti, zkrátka maličkosti, které by dětem pomohly překonat dlouhé chvíle, než jejich maminky vyřídí potřebné dokumenty. A právě takové maličkosti chceme dětem předat v rámci mimořádné sbírky s názvem Krabice od srdce.

Jak můžete pomoci?

Diakonie ČCE hledá dobrovolníky pro příjem krabic do stánků. Na každý stánek potřebujeme alespoň 3 lidi. Dobrovolníci budou dárce vítat, převezmou jejich krabici, zkontrolují ji, označí věkem dítěte, pro které je určená a zaevidují. S dárci, kteří budou potřebovat radu, společně krabici naplní. Budou také pomáhat dopravci s nakládáním dárků.

  • Kdy: od 8:45 do 18:30 od pátku 18. 3. do neděle 20. 3. Je možné hlásit se i na jeden den nebo část dne.
  • Kde: Před 40 obchodními domy, ve formuláři zvolte prosím, na kterém místě chcete pomáhat.
  • Kdo může být dobrovolníkem: Každý, kdo se domluví česky a zvládne celý den na nohou.

Potřebujete víc informací? Ozvěte se Elišce na kasper@diakonie.cz nebo tel. 733676207.

Formulář na přihlášení najdete na stránkách: https://www.krabiceodbot.cz/ukrajina/?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=krabice-od-srdce-orlova&fbclid=IwAR0ltAn0iDKrI1X7ggWJZONmQMDeD_9goAs7rmt-7ieGettfZyYWxLIfzzk

Pošlete to dál: