Evropský dobrovolník – možnost pracovat jako dobrovolník v zahraničí

Přemýšlíte, že byste se zapojili do dobrovolnictví v zahraničí, je Vám méně jak 30 let a chcete získat zkušenosti, zlepšit jazyky a předat dál něco z toho, co umíte vy? Pak by Vás mohl oslovit projekt Evropský dobrovolník, což je kampaň programu Evropské sboru solidarity.

Zapojit se mohou mladí lidé od 18 do 30 let, nemusíte být ani studentem. Vyrazit můžete do evropských zemí, ale i do dalších zemí mimo Evropu. Například Alžírsko, Arménie, Ázerbájdžán, Egypt, Gruzie, Izrael, Jordánsko, Libanon, Libye, Maroko, Palestina nebo Sýrie. Vyrazit můžete na 2 až 12 měsíců.

Co takový Evropský dobrovolník vlastně dělá?

Obsah témat je široký.  Věnujete se malování – můžete vést malířské kurzy pro seniory. Zajímáte se o archeologii – můžete pomáhat archeologům v Arménii. Věnujete se sportu – můžete vést sportovní kroužky pro děti…. učit cizí jazyky, pečovat o lidi se zdravotním postižením nebo pomáhat na místech, která zasáhla přírodní katastrofa.

Jakou podporu z Evropského sboru solidarity můžete očekávat?

Náklady na účast v dobrovolnických projektech jsou hrazeny z prostředků Evropské unie – a to konkrétně cestovné,  ubytování, strava, zdravotní pojištění. K tomu všemu dostanete ještě kapesné.

Bez čeho se ale neobejdete?

Musíte se domluvit. Anglicky, nebo jazykem země, do které míříte a to alespoň na základní úrovni. Pokud zůstanete déle, než dva měsíce a budete chtít jazyky pilovat, můžete se během svého pobytu účastnit jazykového kurzu.

Zaujalo Vás to a přemýšlíte, jaká je aktuální nabídka projektů? Tu najdete v on-line databázi Evropského sboru solidarity, do které získáte přístup po registraci.

 

Pošlete to dál: