Dobrovolnické akce s Tamjdem – pomáhej neziskovkám, poznej nové přátele a zajímavá místa

Dobré zprávy přišly od organizace Tamjdem! Neváhali a už naplánovali zajímavé dobrovolnické akce – na dny, víkendy i týdny. Přihlásit se můžeš tady, pak už jen sbalit věci a vyrazit. Jako dobrovolník máš na akci zajištěné ubytování, stravu, doprovodný program, navíc jednu cestu na místo ti organizace Tamjdem proplatí a hlavně se o všechno postará.

KDE VŠUDE SE MŮŽEŠ ZAPOJIT?

 

V Krkonošském podhůří, ve Středisku ekologické výchovy a etiky SEVER pomůžeme už v termínu 11. – 13. 6.  s realizací zahradní slavnosti. V neděli navíc nasajeme čerstvý horský vzduch při práci v záhoncích.

 

O víkendu 18. – 20. 6. přeneseme dobro z Krkonoš na Moravu do hiporehabilitačního centra Ryzáček. Koně zde běžně pomáhají dětem, ty teď můžeš pomoci jim, a to konkrétně ohrazením venkovní jízdárny, úklidem ohrad a pastvin včetně stříhání keřů kolem ohradníků.

 

Dne 26. 6. zamíříme na kouzelné místo – do komunitní zahrady Kuchyňka v pražské Troji. Tato Jednodenka v libeňské zelené džungli je ideální místo pro milovníky zeleniny, ovoce, eko zemědělství ale i zvířat, protože budeme pomáhat se zlepšením slepičího výběhu. Potřeba budou i pořádní siláci, protože budeme dělat cesty z kamení a výkop pro závlahový systém.

 

V srpnu tě volají naše Miniworkcampy. Pokud tedy chceš vypnout hlavu na celý týden, tohle je ta správná volba. První taková příležitost bude v týdnu 1. – 8. 8.  Vyrazíme do Železných hor, kde budeme poznávat komunitní život v organizaci L’arche Benediktus. Natřeme sušárnu, zasadíme byliny, stromky a keře, připravíme dřevo na zimu a mnoho dalšího.

 

Následně ve dnech 8. – 16. 8. opět v organizaci SEVER se budeš moct pokochat krásami krkonošské přírody u různorodé práce jako například rekonstrukce dětského hřiště či úpravy na zahradě.

 

Jsi-li milovník přírody, pak 2. 10. pro tebe máme Jednodenku v lesním klubu Hvězdy v lese v Praze, kde se na chvíli staneme součástí jejich skvělého týmu a pomůžeme s vykopáváním keřů a kořenů, prořezáváním křovin, odklízením nepořádku nebo výstavbou jednoduchého plotu.

 

Přírody se dotkneme také na Víkendovce v Porta Coeli. Kde? V moravském Tišnově. Ve dnech 29. – 31. 10. nás tu čeká nejen čištění krásných ovocných sadů, ale i dobrodružství v podobě přespání v klášteře.

 

A JAK TO LETOS MÁME MY?

 

Jsme připraveni dobrovolnické akce realizovat v letošním roce i s rizikem nečekaných nebo last minute změn. A protože doba je nejistá a z Miniworkcampu se může stát Víkendovka, z Víkendovky Jednodenka, z Jednodenky pouhá idea…, nebo dokonce celé naopak, změnili jsme poplatky za dobro akce.

 

Nově si tak můžeš vybrat, jak naši práci podpoříš a zaplatíš za účast na akci 300,-, 500,- nebo 700,-. Jako dobrovolník máš na akci zajištěné ubytování, stravu, doprovodný program, navíc jednu cestu na místo ti proplácíme a hlavně se o všechno postaráme. Stačí se jen přihlásit (odkaz: https://tamjdem.cz/kalendar-akci), sbalit, jet a užít si to.

Pošlete to dál: