Dobrovolníci v kraji pečou zdravotníkům

Dobrovolníci v Moravskoslezském kraji podporují zdravotníky. Koláček, buchty, cukroví, bábovky, ale i slané tyčinky či záviny. Cupcaky, tartaletky, muffiny. To vše pečou dobrovolníci v Ostravě a Frýdku-Místku, aby podpořili přetížené zdravotníky v nemocnicích, kteří v další vlně pandemie čelí čím dál častěji agresi lidí. Akci s názvem PEČEME S VÁMI! spustila ostravská ADRA  a přidaly se i další dobrovolnická centra. Zapojují se jednotlivci i organizace. Do výzvy se zapojili pod vedením asistentky pedagoga MŠ a ZŠ speciální a praktické školy Diakonie ČCE v Hlučíně, ruce k dílu přiložily například i dobrovolnice z farnosti ze Staré Vsi nad Ondřejnicí nebo maminky z Rodinného centra ve Studénce. Všechny dobroty vozí dobrovolnická centra ihned do nemocnic, ale i na záchrannou službu.

A jak se můžete zapojit?

OSTRAVA: Až do 20. prosince můžete nosit na Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava sladké i slané dobroty pro naše těžce zkoušené zdravotníky, a to vždy v pondělí a čtvrtek od 7.00 do 16.00 hod. nebo jindy po telefonické domluvě (607 047 332).

FRÝDEK-MÍSTEK: Sladké a slané dobrůtky můžete přinést vždy v pondělí a čtvrtek v otevírací dob

ě ADRA obchůdku od 9 do 16 hod (popřípadě kdykoli jindy po předchozí telefonické domluvě s koordinátorkou dobrovolníků Hanou Vítovou na tel. 734 171 307) do Dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek na ulici Radniční 1242 ve Frýdku.

Neváhejte a zapojte se i Vy nebo se domluvte se spolužáky ve škole,  s kolegy v práci či zajděte ke starým rodičům a upečte něco dobrého společně s nimi. Zdravotníci v nemocnicích v Ostravě to určitě ocení.

Pošlete to dál: