Chceš bojovat proti suchu?

Přilož ruku k dílu a pomáhej s organizací ČSOP Salamandr. Protože každá kapka má smysl.

Suchobijci! Naše krajina poslední roky trpí střídáním období sucha a přívalových dešťů. Abychom proti tomu mohli bojovat, musíme zadržet co nejvíce vody v krajině a přesně k tomu jsou potřeba nejen mokřady, ale i zdravé lesy. Díky podpoře značky Radegast organizace ČSOP Salamandr se letos postarala o několik beskydských mokřadů a teď je čas jít do lesa. Na pomoc potřebujeme 20 z vás! Voda tu musí zůstat, protože bez ní by nebylo ani pivo.

Tentokrát budeme vysazovat sazenice buků a jedlí na svazích Javorníku u Frenštátu pod Radhoštěm. Budeme se pohybovat na prudkých svazích, kam je potřeba vysadit do staršího lesa mladé sazenice, protože až se ten starý les rozpadne úplně, měl by už na místě fungovat les nový a pomoct se zasakováním vody. Díky podsadbám se taky zvýší pestrost lesa a ten nabídne víc místa a potravy pro spoustu lesních obyvatel. Tentokrát bude potřeba obout pracovní boty a teplé oblečení. Hodit se bude i velká svačina a termoska s čajem. Budeme se pohybovat v lese, kopat krompáčkem a vysazovat sazenice stromků. Krompáček je vcelku malý, práci s ním zvládnou všichni, to je zkušeností ověřeno. A taky je tady možnost vytvořit úderné dvojice kopáč–sázeč. Každý z nás si vysadí několik desítek stromků a ti nejlepší se přiblíží stovce. A právě proto tě potřebujeme!

Akce proběhne v sobotu 22. 10. 2022. Sraz účastníků je v 8.00 u restaurace Siberie (autobusová stanice rest. Siberie) ve Frenštátě pod Radhoštěm tady (49.5331650N, 18.2036147E). Na místo je možné dojet autobusem i autem, je zde místo na zaparkování auta.

Nealko pitný režim, suchobijecké tričko a na konci hořká odměna zajištěny.

Pokud se chceš akce zúčastnit, dej o tom vědět do čtvrtku 20. 10. 2022. Registrace tady.

Pošlete to dál: