Česko jde spolu na piknik

Pojďte společně vytvořit nový český rekord v počtu pikniků v jeden den po celé České republice a dokažme, jak snadné je být spolu! Tato výzva může být i pro dobrovolníky: vezměte ven na piknik svého seniora a můžete spolu strávit příjemné chvíle u dobrého jídla.

Jak se do rekordu zapojit?

Dne 1.srpna 2021 mezi 10:00 a 18:00 zorganizujte ve svém okolí piknik alespoň pro pět lidí, trvající minimálně 2 hodiny a přihlaste se jako pořadatel Vašeho pikniku nejpozději 31.července 2021 na internetové adrese www.spoluprotisamote.cz/programy/rekord a do naší skupiny “ČESKO JDE SPOLU NA PIKNIK” na Facebooku.

Kdo jsme?

Jsme dobrovolnické centrum SPOLU proti samotě z.s. z Teplic a předsevzali jsme si rozvíjet ve svém okolí pospolitost napříč generacemi. Zkrátka podporovat pozitivní přátelské, sousedské a rodinné vztahy ve svém okolí. K tomu nám pomáhá parta skvělých dobrovolníků, která se neustále rozrůstá. Rekordem chceme oslavit Mezinárodní den přátelství a motivovat lidi z celého Česka, aby vyrazili do přírody dát si něco dobrého, válet se, relaxovat, povídat si s ostatními, nebo jen tak poslouchat zpěv ptáků. Pojďme prostě být SPOLU!

Jak bude rekord zapsán?

Rekord zaeviduje Agentura Dobrý den z Pelhřimova, která je oficiálním správcem rekordů v České republice. Ta vyšle v den konání na náhodně vybraná místa své komisaře pro ověřování rekordů. Uznaný rekord pak zaregistruje do České databanky rekordů, oficiálně potvrdí certifikátem o vytvoření rekordu a zapíše do nového vydání České knihy rekordů.

Pořadatelé jednotlivých lokálních pikniků od nás dostanou pamětní list upomínající na účast v této akci.

Proč rekord pořádáme?

Každý rok 30.července je Mezinárodní den přátelství. Nejbližší neděle k tomuto dni letos připadá na 1.srpna. Chceme proto pozitivně motivovat lidi z celého Česka, aby “zahodili” mobily a vyrazili do přírody dát si něco dobrého, válet se, relaxovat, povídat si s ostatními, nebo jen tak poslouchat zpěv ptáků. Pojďme prostě být SPOLU!

Pošlete to dál: